Młotek stolarski – narzędzie budowlane i wykończeniowe

O tym jak wygląda (i działa) młotek, wie chyba każdy. Jest to podstawowe i – wydawałoby się – najprostsze narzędzie budowlane. Mimo to, można by dość dużo powiedzieć na temat jego stolarskiej odmiany. Nie jest bowiem tajemnicą, że jest ona wykorzystywana zarówno podczas prac budowlanych, jak i wykończeniowych.

Jak wygląda młotek stolarski?

Jak na profesjonalne narzędzia budowlane przystało, młotek stolarski posiada dość złożoną konstrukcję. Składa się ona przede wszystkim z wyprofilowanego obucha i ciekawie wykończonego zakończenia. Najczęściej ma ono formę podwójnego, mocno wygiętego do tyłu zęba. Dzięki temu można z łatwością wykorzystać go do wyjęcia gwoździ i innych elementów łączeniowych ze struktury drewna. Młotek stolarski nie posiada zbyt masywnej konstrukcji. Wręcz przeciwnie – w większości modeli jest to narzędzie o dość smukłym kształcie.

zestaw narzędzi

Gdzie kupić?

Profesjonalny sklep narzedziowy to miejsce, w którym można kupić dobrej jakości młotek stolarski. Można go poznać po zróżnicowanym asortymencie, w którym młotki stolarskie będą jedynie częścią bardziej zróżnicowanej oferty.

Podsumowanie

Zestaw narzędzi budowlańca i wykończeniowca powinien zawierać młotek do prac stolarskich. Najlepiej, jeśli będzie on częścią większego zestawu narzędzi budowlanych i remontowych.